plaukimas baidaremis su vaikais

Plaukimas baidarėmis su vaikais

Plaukimas su baidarėmis yra labai smagi pramoga, kuri tinka visai šeimai. Nieko keisto, kad vis daugiau tėvelių pasakoja savo vaikams apie smagias pramogas vandenyje, o kai jie paauga – ima juos kartu į kelionę, kad patirtų kuo daugiau neišdildomų įspūdžių kartu.

Plaukimas baidarėmis su vaikais tikrai ne toks sudėtingas kaip daugeliui gali atrodyti. Žinoma, tai priklauso nuo vaikų amžiaus, charakterio, tačiau daugeliui mažųjų tai būna taip smagu, kad norisi kartoti dar ir dar kartą, o štai tėveliai turi akcentuoti, kad pakartojimas bus tik tokiu atveju, jeigu mažasis laikysis visų išsakytų saugumo reikalavimų.

Saugos taisyklės ir patarimai plaukiantiems su vaikais

Nors saugumo taisyklės plaukiant baidarėmis su vaikais ir be jų nelabai skiriasi, visgi, mažiausiems keleiviams labai svarbu paaiškinti tvarką kelis kartus,  kad jie suprastų, jog baidarė – gali apvirsti, jog vandens tėkmė – koreguoja kryptį ir kaip reikia elgtis, kai plaukti pasidaro baisu.

  • Tinkamas įlipimas į baidarę.

Mitas, kad plaukimo metu apvirsti su baidare yra labai paprasta. Taip, įmanoma, tačiau tikrai ne taip lengva, kaip atrodo. Dažniausiai baidarės apvirsta bandant į jas įlipti bei išlipti, tad būtent tuomet tiek vaikai, tiek suaugusieji turi būti atidesni. Lipti reikia po vieną, o lipimo metu – suaugęs būtinai turi stabiliai laikyti baidarę, kad mažasis tvirtai dėtų kojas.

Pirmiausia į baidarę turi lipti priekinis irkluotojas (jeigu baidarė dvivietė – pirmas dažniausiai lipa vaikas, o suaugusysis – antras). Įlipus svarbiausia laikytis baidarės vidurio ir kuo greičiau atsisėsti, kad būtų išlaikomas stabilumas.

 

  • Sausi drabužiai – leis gerai jaustis.

 

Mūsų praktikoje tėveliai kur kas geriau jaučiasi su šlapiais drabužiais, kurie gali peršlapti aktyvios kelionės metu. Vaikams tai patinka ne visada, ypač, jeigu diena nėra labai karšta. Tokiu atveju neperšlampamuose maišuose reikia pasiimti atsarginius drabužius, kuriuos mažasis galės persivilkti, jeigu jo pagrindiniai sušlampa.

 

  • Gelbėjimosi liemenė.

 

Atsarga nedaro gėdos, tad viso plaukimo metu gelbėjimosi liemenė turi būti vilkima ne tik vaikų, tačiau taip pat ir suaugusiųjų. Dažniausiai jos pateikiamos baidarių nuomos punktuose, tačiau jeigu pageidaujate – galite plaukti ir su sava. Siūlomi standartai iki 40 kg ir iki 140 kg. Jos yra universalios, tinka ir moterims, ir vyrams, vaikams, kurių ūgis – skirtingas.

 

  • Duokite veiklos vaikui.

 

Plaukti galima su dviviete arba triviete baidare, tad priklausomai nuo pasirinkimo vienoje dažniausiai yra vienas arba du suaugusieji ir vaikas. Blogiausia, kad tėveliai intensyviai irkluoja, mėgaujasi plaukimu, o vaikui lieka tik stebėti aplinką. Dažniausiai judresniems vaikams toks sėdėjimas kelia nuobodulį ir jie pradeda užsiimti pašaline veikla, kuri nėra saugi. Būtinai duokite vaikui kokios nors veiklos. Jeigu jis mažesnis – paimkite kartu į kelionę jo mėgstamiausią žaislą. Jeigu vaikas didesnis – duokite jam irklą. Tegul jis būna komandos dalis, tegul džiaugiasi, kad jo jėgomis baidarė plaukia pirmyn.

 

  • Mityba plaukimo metu.

 

Su savimi paimti maisto – labai rekomenduojama. Ypač plaukiantiems su vaikais, kadangi mažieji kur kas greičiau išalksta. Žinoma, maistas turi būti laikomas neperšlampamuose maišeliuose, taip pat geriausia turėti sumuštinius bei kitą greitai ir patogiai suvalgomą maistą.

 

  • Kalbėkite su vaiku.

 

Galiausiai, dar prieš plaukimą vaikams naudinga paaiškinti – kaip bus plaukiama, kokiu maršrutu, svarbu jį sudominti, kad jis žinotų – ko galima tikėtis. Lygiai taip pat ir plaukimo metu siūlome palaikyti pokalbį su mažuoju. Jeigu pasirinktas maršrutas ilgas – gali tekti raminti pavargusį vaikutį, tai – normalu. Visgi, kuo geriau jis bus pasiruošęs kelionei psichologiškai – tuo pati kelionė bus lengvesnė ir tėveliams.

Tinkamos baidarės pasirinkimas ir reikalingi priedai

Plaukimas baidarėmis su vaikais taip pat skatina daugiau dėmesio skirti plaukimo įrangai, kuri tikrai labai įvairi. Dažniausiai pasirenkamos standartinės dvivietės baidarės, tačiau galima rasti ir kitokių, kurios dažniausiai aktualios plaukiantiems su vaikučiais.

Rinkitės standartines baidares, kurios atrodo tarsi mini laivelis, kadangi būtent jos yra labai lengvai valdomos, labai manevringos. Šeimai skirtų baidarių tarpai tarp priekinių ir galinių sėdimųjų vietų yra didesni, tad mažieji dažniausiai neturi irklavimo vietos, tačiau komfortabiliai jaučiasi tarp dviejų tėvelių viduryje.

Taip pat pasidomėkite ir kėdutėmis, kurios skirtos baidarėse įmontuoti. Jos dažniausiai dedamos baidarės viduryje, kad tėveliai būtų iš abiejų pusių. Tokios kėdutės gali užtikrinti, kad vaikas bus ne tik labai saugus, tačiau taip pat ir patogiai jausis. Žinoma, ne visada kėdutė reikalinga – viskas priklauso nuo vaiko amžiaus ir ūgio. Dažniausiai nuo 6 metų amžiaus jau rekomenduojama vaikučiams sėdėti baidarės priekyje. Tokiu atveju mažieji puikiai matys savo kelionės tikslą. Kadangi dažniausiai plaukiama dviviete baidare, tėvelis turėtų sėdėti gale ir būtent jis yra atsakingas už vairavimą, tad mažasis – nepavargs, galės irkluoti tiek, kiek jam norisi ir smagu.

Tikėtina, kad vaikas po kiek laiko pavargs, norės miegoti, tad visai gerai su savimi pasiimti ir miegmaišį, kur jis galės sapnuoti sapnus „ant vandens“.

Plaukimo maršruto ir stovyklavietės pasirinkimas

Galiausiai, plaukiantys su vaikais taip pat turi daugiau dėmesio skirti ir plaukimo maršrutui bei orui, kuriuo teks plaukti. Žinoma, jo labai suplanuoti nepavyksta, tačiau vaikai geriausiai jaučiasi prie +20-25 laipsnių temperatūros, kadangi tiek per didelis karštis, tiek šaltis jiems gali kelti diskomfortą ir tai kelionę padarys ne tokia smagia.

Taip pat, geriausia rinktis tokias upes, kurios nėra labai sraunios. Žinoma, maršrutas neturi būti ir labai ilgas, kad mažasis nepavargtų ir tai jam netaptų diskomfortu. Geriausias – iki kelių valandų plaukimas. Žinoma, kad vaikui būtų įdomu – taip pat reikalingas ir vaizdingas maršrutas. Tokiu atveju mažasis galės ne tik grožėtis, tačiau taip pat ir fotografuoti kelionės akimirkas (būtinai pasirūpinkite įdėklais telefonui arba fotoaparatui nuo drėgmės).