plaukimas baidaremis su nakvyne

Plaukimas baidarėmis su nakvyne

Plaukimas baidarėmis yra viena mėgstamiausių daugelio lietuvių pasirenkama vandens pramoga, kuri nereikalauja labai specifinio fizinio pasirengimo, galiausiai, kuri džiugina vaizdingais kraštovaizdžiais, kurių Lietuva turi labai daug. Jums tereikia nuspręsti – kuris maršrutas labiausiai tinka.

Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį puikus pasirinkimas yra plaukimas baidarėmis su nakvyne. Tokiu atveju nakvoti galima sodyboje, palapinėje arba paprasčiausiai po atviru dangumi – kiekvienas gali rasti tą variantą, kuris jam labiausiai tinka.

Kaip pasiruošti nakvynei gamtoje ir plaukimui?

Tiek plaukimas baidarėmis, tiek miegojimas gamtoje, pavyzdžiui palapinėse, gali būti komfortabilus. Tik tam reikalingi tam tikri daiktai, kurie būtent ir suteikia daugiau komforto. Žinoma, pirmiausia reikalinga gera apranga, kuri gali padėti ne tik išvengti peršalimo plaukimo metu, tačiau taip ir šalčio nakties metu. Net ir tuomet, kai miegama sodybose – naktį gali būti šalta, tad papildomi drabužiai – nepakenks. Geriausia turėti kelis komplektus, kad prireikus – galėtumėte persirengti ir jaustis patogiai.

Žinoma, tiek plaukimo metu, tiek poilsiavimo labai svarbu su savimi pasiimti maisto. Koks jis turi būti? Geriausia tas, kuris nereikalauja gaminimo, tik pašildymo arba apskritai gali būti valgomas iškart, kai tik išimamas iš folijos maišiuko. Tam puikiai tinka sumuštiniai, kebabai, lavašinio tipo gaminiai ir kiti labai skanūs ir greitai pagaminami patiekalai. Dažniausiai vakarus leidžiantys sodyboje taip pat su savimi nori turėti ir grilius, kuriuose keptas maistas – visada skanesnis, tad siūlome Jums pasilepinti.

Reikia pasirūpinti ir higienos priemonėmis, kurios leidžia gerai jaustis tiek dieną, tiek naktį, tiek plaukimo metu, tiek poilsiaujant. Tai yra ir apsaugos nuo saulės kremai, žinoma, drėgnos servetėles, taip pat reikalingi purškikliai nuo uodų, losjonai bei kiti daiktai, kurie suteiks buvimui gamtoje kur kas daugiau patogumo.

Rūpinkitės ir elektronika, kuri šiais laikais puikiai veikia net ir gamtoje. Dažniausiai reikalingas telefonas, kuris ir fotografuoja, ir džiugina GPS funkcijomis, taip pat – power bank‘as, kuris turi būti pakrautas.

Kuo daugiau Jums reikalingų daiktų su savimi turėsite – tuo kelionė bus malonesnė. Žinoma, visko kelionės metu imti nereikia. Patogu, kai daiktus galima palikti sodybose, saugiai kambariuose, tad miegoti juose yra kur kas patogiau ir saugiau nei palapinėse.

Plaukimo maršruto pasirinkimas

Plaukimas baidarėmis su nakvyne dažniausiai siūlomas kartu su sodybos nuomos paslaugomis, kad žmogui nereikėtų atskirai ieškoti vietos, kur jis galėtų atsipalaiduoti ir smagiai praleisti vakarą. Plaukimas baidarėmis su sodyba taip pat geras pasirinkimas ir todėl, kad viskas vienoje vietoje, tai yra, paslaugos yra pritaikytos asmenims, kurie mėgsta aktyvų laiko leidimą.

O koks maršrutas yra geriausias, kai šiuo metu alternatyvų yra tiek daug?

PLAUKIMAS BAIDARĖMIS NERIMI

Kadangi Nėris yra antra pagal dydį upė Lietuvoje, natūralu, kad galima rasti labai daug skirtingų jos maršrutų. Nuo labai aktyvių, kurie dažniausiai tinka itin sportiškiems asmenims, iki kur kas pasyvesnių, kurie tikrai tinka šeimoms su vaikais. Plaukimas šia upe džiugina labai įvairiomis kliūtimis, kurios kelionę padaro kur kas smagesnę. Juk tai, kad reikalingas baidarės persinešimas – suteikia jai daugiau žavumo, tiesa? Organizuojamas plaukimas ne tik dienos metu, tačiau ir naktimis. Tai tikrai labai unikali pramoga!

PLAUKIMAS BAIDARĖMIS VILNELE

Plaukimas baidarėmis su sodyba tinka ir tiems, kurie nori išbandyti Vilnelės galią. Ar ši upė tinka tiems, kurie mėgsta aktyvesnį maršrutą? Tikrai taip! Geriausias pasirinkimas yra Pavilnių regioninių parko maršrutu, kuris Jus nustebins vaizdinga gamta. Daugelis maloniai nudžiunga – kokia gi graži yra ta Lietuva. Tam tikruose maršrutuose ši upė yra gana judri, keičia plaukimo poziciją, o tai visai kelionei suteikia dar daugiau smagumo. Verta išbandyti, tiesa?

PLAUKIMAS BAIDARĖMIS MERKIU

Ar teko girdėti, kad Merkys yra viena gražiausių Lietuvos upių? Ne? tačiau taip sakoma, kadangi tai gana lėtai tekanti, net raminanti upė, kuri hipnotizuoja ir džiugina ramybe. Tiesa, tai tikrai nereiškia, kad plaukimas šia upe bus nuobodus. Galima rasti labai unikalių maršrutų, kurie skirti aktyviems plaukėjams, kurie pasiruošę ne tik plaukti baidare, tačiau ir pernešti ją įveikiant labai įvairias kryptis.

PLAUKIMAS BAIDARĖMIS ŽEIMENA

Galiausiai, ieškantiems kiek ramesnės upės, kuri tinka mėgstantiems ramybę arba norintiems plaukti kartu su vaikais – Žeimena labai puikiai tinka. Žinoma, viskas priklauso nuo oro bei Jūsų pasirinkto maršruto, tačiau apskritai ši upė, palyginus su daugeliu kitų – gana “lengva”, rami.

Kad ir kokia upė ir maršrutas bus pasirenkami, natūralu, kad nuovargį vis tiek teks justi, tad po plaukimo geriausia poilsiauti ne palapinėje, tačiau sodyboje. Kokia geriausia? Patarimus pasirinkimui rasite žemiau. Tiesa, patogiausia, kai viskas suorganizuojama už Jus, kadangi geros atostogos yra tokios, kurių metu dėl nieko nereikia sukti galvos.

Sodybos niuansai ir pasirinkimas

Baidarės su nakvyne sodyboje atitinka šiuolaikinio žmogaus poreikius smagiai praleisti laiką, tačiau po plaukimo sulaukti paslaugų, kurios leis jaustis komfortabiliai ir tuo pačiu miegoti saldžiai.

Siekiantiems sodybos, kuri patenkintų poreikius, tačiau nesant tikriems, ko tikrai reikia, kad laikas būtų puikus –  pateiksime kelis kriterijus, kurie, tikimės, padės džiaugtis tobula atostogų vieta tikrai ne vienai nakčiai.

  1. Daugeliui žmonių svarbiausia kaina. Žiūrėkite, kiek kainuoja sodybos + baidarių nuomos paslaugos. Tokiu atveju bus paprasčiau įvertinti savo galimybes.
  2. Žinoma, įvertinkite patogumus, kurie taip pat labai kinta. Nuo ypač geros kokybės sodybų, kuriose yra ir mini virtuvė, vonia iki paprastesnių, kurios labiau skirtos minimalizmą mėgstantiems asmenims.
  3. Verta pasidomėti – kokios papildomos pramogos siūlomos sodyboje. Baidarės – didelis malonumas, tačiau smagu, kai greta yra ir paplūdimys, tinklinio aikštelė ir panašiai.
  4. Kai kuriose sodybose galima gauti maitinimą. Patogu tiems, kurie nenori patys gaminti.
  5. Kiek miegamų vietų yra ir kiek žmonių keliaus su Jumis? Galbūt reikia vaikiškos lovytes?
  6. Kokio grožio vaizdai džiugina pro langą? Žinoma, gamta – vertinama labiausiai.
  7. Ir daugelis kitų vertinimo niuansų.

Plaukimas baidarėmis su nakvyne galimas tikrai ne vieną, o kelias ir daugiau naktų, tad išbandykite pramogas, kurios Jums paliks tik geriausias emocijas ir kurias norėsis kartoti po metų arba dar greičiau.