patarimai plaukiantiems baidaremis

Patarimai plaukiant baidarėmis

Net ir pats pirmas plaukimas baidarėmis gali būti paprastas ir saugus, tik tam reikalingas pasiruošimas, kurio planą aptarsime šiame straipsnyje. Kuo daugiau žinosite – tuo ramesnis būsite. Juolab, būtinai išklausykite nuomos punkte teikiamo instruktažo ir jeigu kyla klausimų – klauskite, kadangi tai Jums gali padėti kur kas geriau ir svarbiausia saugiau jaustis kelionės metu.

Jeigu Jūsų laukia plaukimas baidarėmis pirmą kartą – tokiu atveju reikalingas patarimų gidas – straipsnyje.

Daiktai, kuriuos privalote turėti su savimi

Kyla klausimas ką reikia su savimi pasiimti, kad plaukimas baidarėmis būtų komfortabilus – kiekvienas asmuo gali atsakyti skirtingai, kadangi kol vieni imasi labai daug daiktų, kiti stengiasi išbūti gamtoje kuo natūraliau. Visgi, tam tikrų daiktų sąrašas – labai rekomenduotinas.

 1. Avalynė. Kokybiška avalynė yra vienas svarbiausių daiktų, kuriuo reikia pasirūpinti. Verta pasiimti ir atsarginę, kadangi aktyvių maršrutų metu, tikėtina, kad sušlapsite, kadangi baidarę net gali tekti nešti.
 2. Kepurės. Kelionės metu taip pat būtinos kepurės, kurios padės išvengti saulės kaitros.
 3. Kremas nuo saulės. Visiems ir reikalingas būtinai. Rinkitės tokį, kuris yra atsparus vandeniui.
 4. Apsauga nuo lietaus.  Lietpalčiai neužima daug vietos, tačiau pradėjus lyti – jie labai pasitarnauja. Taigi, turėti su savimi atsargoje – verta.
 5. Žemėlapis. Jis reikalingas tik tokiu atveju, kai kelionės tikrai ilga ir tikite, kad galite pasiklysti tarp upės žiočių. Alternatyva – GPS sistema telefone. Paprasta ir patogu.
 6. Telefonas. Daugeliui net ir vandens pramogų metu telefonas yra reikalingas. Ne tik dėl plaukimo navigacijos, tačiau ir dėl nuostabių nuotraukų, kurias galima padaryti vaizdingose Lietuvos vietovėse.
 7. Pirštinės. Deja, nuospaudos ant rankų ilgų kelionių metu – labai dažnos. Galite jų išvengti pasiėmę su savimi pirštines, pavyzdžiui, puikiai tinka dviratininko.
 8. Purškalas nuo vabzdžių. Tai dar viena smulkmena, kuri gali labai palengvinti keliones.
 9. Kiti daiktai, kurie suteiks kelionei daugiau patogumo. Tai gali būti: akiniai nuo saulės, vaistinėlė, peilis, maistas, gėrimai ir kt.
 10. Kiti daiktai, kurie suteiks stovyklavimui daugiau patogumo. Tai gali būti: šiukšlių maišai, iešmai, grotelės, valgymo reikmenys, degtukai, žiebtuvėlis, padegimo skystis arba sausas kuras, vaistinėlė, peilis, maistas, gėrimai, palapinė, kilimėlis, kirvis, prožektorius, tualeto reikmenys ir kt.

Plaukimo maršrutas, laikas, stovyklavietė ir kitos smulkmenos

Reikalingų daiktų kiekiai priklauso nuo to – kur plauksite, koks maršrutas, kiek laiko, kurioje vietoje bus stovyklavietė, galiausiai, kiek laiko truks pats plaukimas. Šiuo metu galimi maršrutai trunka vos kelias valandas ir tai yra labai puikus pasirinkimas keliaujantiems su vaikais, tačiau taip pat gali trukti net kelias dienas ir tokius maršrutus dažniausiai renkasi aktyvūs poilsiautojai, kuriems miegojimas palapinėje – patogus.

Žinoma, plaukimo maršrutas kinta ne tik ilgiu, tačiau ir sudėtingumu. Galima rasti tokių, kurie reikalauja ne tik plaukimo, tačiau ir baidarės nešimo įgūdžių. Tokiu atveju labai svarbu ne tik gera avalynė, tačiau ir kokybiškos pirštinės. Taip pat svarbu susidaryti maršrutą kuo tiksliau, tai yra – žinoti ne tik kur reikia plaukti, tačiau taip pat ir kiek laiko per parą reikia skirti plaukimui. Vienose vietose galima justi didesnį sraunumą, kitose – mažesnį, tad reikia daugiau jėgų irklavimui, tad planuodami savo kelionės tipą – būtinai tai įvertinkite.

Paprasčiausias būdas yra iškart kreiptis į specialistus, kurie sudaro maršrutą, atsako į klausimus, padeda plaukimą padaryti tokiu, koks labiausiai atitinka Jūsų fizinius poreikius. Tai skirta taupantiems laiką, tačiau norintiems daugiau profesionalumo.

Baidarės valdymo instrukcija

Valdyti baidarę tikrai yra labai paprasta ir tam nereikia jokių specifinių įgūdžių. Daugelis jau po pirmų kelių metrų puikiai valdo šį vandens transportą.

Visgi, greitesniam įprastumui – keli patarimai Jums:

 1.     Atsargiai įlipkite į baidarę. Lipti reikia po vieną, kitas žmogus turi ją prilaikyti. Lipdami laikykitės baidarės vidurio ir kuo greičiau atsisėkite, kad pavyktų išlaikyti balansą.
 2.     Plaukimo metu, kad ir kaip tai smagu – per daug neišdykaukite. Visgi, tai yra atviras vandens telkinys. Net jeigu esate su vandens liemenėmis (tai yra privaloma) – plaukite sistemingai, pagaukite ritmą.
 3.     Jeigu reikalingas baidarės pernešimas – nepamirškite, kad ji nėra labai lengva, tad įvertinkite ir savo fizinius gebėjimus.
 4.     Vairuoja tas, kuris yra baidarės gale.
 5.     Neplaukite labai greitai, kadangi kur kas greičiau pavargsite.
 6.     Rinkitės saugias plaukimo vietas, venkite meldų bei kitos floros, kuri gali apsunkinti judėjimą.

Išbandykite malonumus, kuriuos norėsis kartoti dar ir dar kartą!