kaip plaukti baidare?

Kaip plaukti baidare?

Plaukimas baidare tikrai nėra sudėtingas mokslas ir kiekvienas bei kiekviena, kuri nori smagiai praleisti laiką – turi tokią galimybę. Svarbiausia, kad plaukimas baidare nereikalauja gero fizinio pasiruošimo, tai pramoga, kuri tinkama ir pasyvesniems asmenims.

Kaip plaukti baidare, kad pavyktų gerai jaustis ir tuo pačiu išvengti bet kokių nesklandumų? Trumpas gidas apačioje tiesiai iš specialistų žinių.

Susidėkite reikalingus daiktus

Pirmiausia labai svarbu pasiimti reikalingiausius daiktus, kurie gali užtikrinti, kad kelionės metu turėsite viską, ko reikia, kad plaukimas būtų malonus. Kiekvienas asmuo pats sprendžia, kokie daiktai jiems reikalingi, tačiau mes siūlome pasiimti bent jau šiuos:

  1. Atsarginiai drabužiai;
  2. Lietpaltis;
  3. Gėrimai ir maistas;
  4. Telefonas ir power bank‘as;
  5. Neperšlampami maišeliai ir maišai.
  6. Kremas nuo saulės.
  7. Kremas nuo vabzdžių.
  8. Patogi avalynė.
  9. Ir kitos smulkmenos.

Reikalingų daiktų kiekis priklauso nuo to – kokio sudėtingumo maršrutas bus pasirenkamas ir ar renkatės kelionę su nakvyne, ar be. Bet kuriuo atveju atsiminkite, kad baidarės yra gana talpios, tad jose tikrai su savimi galima pasiimti nemažą daiktų kiekį.

Tinkamas įlipimas į baidarę

Plaukimas baidarėmis nemokant plaukti neturėtų Jūsų gąsdinti, kadangi ši vandens transporto priemonė apsiverčia tikrai gana retai. Plaukimo metu – ypač retai. Dažniausiai ji labiausiai linguoja kai žmogus stovi, taigi, kai jis lipa į baidarę arba iš jos. Lipimo metu kas nors būtinai turi laikyti baidarę, kad ji kuo mažiau judėtų. Taip pat lipti ir būti joje reikia per vidurį, neiti į šonus. Galiausiai įlipus – kuo skubiau atsisėsti, tuomet ji mažiau supsis.

Geriausia, kai sunkesnis žmogus sėdi gale. Jis taip pat atsakingas už vairavimą.

Kaip irkluoti?

Pirmą kartą plaukiantieji baidarėmis dažniausiai labai skuba, tačiau tai yra didelė klaida. Ir dėl to, kad žmogus kur kas greičiau pavargsta, ir todėl, kad tuomet plaukimas yra ne toks sistemingas. O palaikyti ritmą – būtina. Irkluokite kuo švelniau, per daug giliai „nekiškite“ baidarės plaukmens, kadangi tai tik apsunkina judesius. Atsiminkite, kad Jūsų laukia netrumpa kelionė, tad geriausia dėti per daug jėgų pačioje pradžioje.

Kaip įveikti kliūtis?

Plaukimo metu tam tikruose maršrutuose taip pat tenka susidurti su kliūtimis. Tiesa, kai kuriems asmenims tai patinka, kadangi kelione tampa sudėtingesnė, reikia įdėti daugiau pastangų ją įveikiant. Taigi, reikalinga labai gera avalynė, kad nebūtų sunku lipti net ir ant akmenuotų vietų, taip pat verta su savimi turėti pirštines. Tokia veikla vargina, tad su savimi būtinai pasiimkite maisto, kurio valgymas atvirame vandens telkinyje yra kur kas smagesnis.