ekstremalus plaukimas baidarėmis

Ekstremalus plaukimas baidarėmis

Plaukimas baidarėmis gali būti priskiriamas prie gana ekstremalios pramogos, tik tokiu atveju reikalingas konkretaus maršruto pasirinkimas. Kai kurie taip pat renkasi plaukimus nakties metu, dar kitas variantas – plaukimas prastesniu oru, tačiau bet kuriuo atveju atminkite, kad saugumas yra svarbiausia, tad ir plaukti reikia ne tik pagal specialisto rekomendacijas, tačiau taip pat ir būtent jo sudarytu maršrutu.

Kas yra ekstremalus plaukimas baidarėmis Lietuvoje?

Ekstremalaus plaukimas baidarėmis Lietuvoje tikrai yra įmanomas ir net jeigu mes neturime kalnuotų upių, visgi, mūsų šalies gamtos sąlygos suteikia galimybę pajusti nuotykius ir tiems, kurie fiziškai aktyvūs. Taip pat reikia nepamiršti, kad labai dažnai ekstremalus plaukimas klaidingai suvokiamas tik kaip sraunios upės galia, kadangi dažnai daugiausiai teigiamų emocijų suteikia būtent plaukimas tokiomis upėmis, kurios turi kliūtis, tad reikia baidares ir persinešti, reikia jas persistumti per sudėtingai įveikiamas vietas, kurios tikrai nepasitaiko visuose maršrutuose, tad ir tinkamo pasirinkimas – darbas, o ne vabank.

Maršrutai plaukimui

Lietuvoje yra ne viena upė ir juolab ne vienas maršrutas, kuris tinka aktyvesnio laisvalaikio mėgėjams. Keli mūsų rekomenduotini variantai.

  1.     Plaukimas Nerimi, kuri dėl savo dydžio dažniausiai vilioja didesniu aktyvumu. Nors upė plati, bet ji yra saugi, rami, nėra kliūčių ir staigių posūkių. Ypač rekomenduojamas plaukimas nakties metu. Esame tikri, kad tai paliks labai daug gerų įspūdžių net ir tiems, kurie jau ne kartą plaukė baidare. Mūsų siūlomas naktinio plaukimo maršrutas yra Verkių malūnas – Baltasis tiltas.
  2.     Plaukimas Vokės upe taip pat puikiai tinka tiems, kurie norėtų ko nors aktyvesnio. Tinka plaukti su vaikais.
  3.     Taip pat puikus pasirinkimas ir plaukimas Vilnele. Mūsų siūlomas maršrutas yra N. Vilnios užtvanka – Baltasis tiltas arba Belmontas – Baltasis tiltas. Taip pat siūlome ir kitus maršrutus Vilnele. Kas nori ramesnio plaukimo Vilnele, siūlome plaukti Vilnelės aukštupiu. Puikiai tinka tiems, kurie tikisi nuotykių.

Saugumo reikalavimai

Plaukimo metu labai svarbu laikytis visų saugumo reikalavimų, žinoma, būtinai dėvėti liemenę, taip pat plaukti pagal maršrutą ir vengti vietų, kuriose galima užstrigti. Svarbiausia – saugumas ir tuo pačiu rūpinimąsis ne tik savimi, tačiau ir kitais baidarės dalyviais, galiausiai, žmonėmis, kurie užsiima kita veikla vandenyje aplink Jus.